jaunumi

Elektroauto uzlādes iekārtu ražotājs Kempower iepazīstinājis ar savu jaunāko iekārtu, kas ļaus uzlādēt elektriskos kravas auto ar jaudu līdz pat 1,2MW. Šī iekārta jau izmanto jauno “Megawatt Charging System” sistēmu, kas nodrošina tik lielu uzlādes jaudu, attiecīgi ļaujot gana ātri uzlādēt lielos un ietilpīgos komerctransporta akumulatorus.

Tā būs aprīkota gan ar lieljaudas CCS, gan jauno MCS spraudni, nodrošinot lielāku elastību. Tāpat līdz ar šīm iekārtām ir pieejama arī dinamiskā jaudas sadalīšana – proti, lielāka jauda tiek dota tur, kur to vairāk vajag. Mērķis ir optimizēt uzlādi un samazināt uzlādē pavadīto laiku, rēķinoties ar mašīnas uzlādes līkni un citiem auto, kas tobrīd lādējas tuvumā.

“Ieviešot šo standartu, mēs sevi izvirzām kā vadošo spēlētāju pārejā uz elektrisku kravas transportu, kas nesīs labumu gan vides aizsardzībai, gan arī samazinās trokšņus un vibrācijas no šīm mašīnām,” saka Kempower valdes priekšsēdētājs Tomi Ristimeki.

Eiropas Savienībai ir lielas ambīcijas nākamo 15-20 gadu laikā elektrificēt komerctransporta un kravas auto sektoru, lai pēc iespējas vairāk samazinātu šīs nozares radīto piesārņojumu. MCS uzlādes standarts ir gatavs laišanai sērijveida ražošanā, tam nodrošinot, ka kravas auto vadītāji obligātās pauzes laikā var pietiekami atjaunot enerģijas rezerves, lai nostrādātu savu darba dienu līdz galam. Protams, liela loma nozares transformācijā būs arī tiem lādētājiem, kas izvietoti stāvvlaukumos un citviet, kur kravas auto pavada ilgāku laiku.

Avots: kursors.lv

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766