Normatīvie dokumenti

Electro edited 02 small

Par atbalstu bezemisiju un mazemisiju transportlīdzekļu iegādei atbild Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), kuras mājas lapā ir sīkāka informācija par sniedzamo atbalstu.

elektroauto

Atbalsts tiek īstenots sadarbībā ar komersantiem – valsts akciju sabiedrības "Ceļu satiksmes drošības direkcija" pārziņā esošajā transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā reģistrētiem komersantiem, kas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ierīkojuši un reģistrējuši transportlīdzekļu tirdzniecības vietas un šīs atbalsta programmas ietvaros ir noslēguši līgumus par projektu īstenošanu ar SIA "Vides investīciju fonds". 

Savukārt atbalsta saņēmēji ir iedzīvotāji –  Latvijas Republikas pastāvīgie iedzīvotāji, kuri noslēgs līgumus atbalsta saņemšanai ar komersantiem elektromobiļa vai ārēji lādējama hibrīdauto iegādei vai nomai ar izpirkuma tiesībām, izmantojot līzinga pakalpojumu. 

Tādējādi iedzīvotājiem, kas vēlas saņemt atbalstu, ir jādodas uz Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta (EKII) mājas lapu un jāizvēlas komersants, kas atbilst atbalsta programmas nosacījumiem un ir noslēguši līgumu ar SIA “Vides investīciju fonds”. Mājas lapā ir komersantu saraksts, pie kuriem var iegādāties videi draudzīgu transportlīdzekli par būtiski zemāku cenu, nekā to būtu iespējams izdarīt bez šīs atbalsta programmas.

              

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766