jaunumi

Eiropas Savienības valstu vidū nav vienprātības par papildus importa tarifiem ķīniešu elektroauto, raksta ziņu aģentūra Reuters. Brisele sastopas ar dažādiem izaicinājumiem, savukārt Pekina nav palikusi atbildi parādā, draudot ar atbildes reakciju. Kā zināms, Eiropas Komisija veica izmeklēšanu pret Ķīnu un tās autoražotājiem par aizdomām, ka valdība piešķir subsīdijas autoražotājiem, tādējādi tiem sniedzot negodīgas priekšrocības. Jūnijā tika paziņots par jauniem papildus importa tarifiem ķīniešu elektroauto.

Viena no valstīm, kas iestājas pret šiem tarifiem, ir Vācija. Berlīnē valda satraukums par sekām, kas var rasties un tam ir lielisks pamatojums – apmēram trešdaļa no vācu autoražotāju pārdotajām mašīnām pērn tika pārdotas tieši Ķīnā. Vācieši arī atzīmē riskus, ko var radīt Pekinas atbildes reakcija, piemērojot papildus tarifus eiropiešu produktiem.

Citās valstīs noskaņojums ir atšķirīgs un Francija ir viena no valstīm, kas stingri iestājas par jaunu tarifu ieviešanu. Reuters uzrunājuši valstu pārstāvjus, viņiem lielākoties norādot, ka šobrīd tiek izsvērti plusi un mīnusi, kas var rasties, saasinot tirdzniecības attiecības ar Ķīnu.

Eiropas Savienības dalībvalstīm rudenī būs jābalso vai šos tarifus piemērot uz vairākiem gadiem. Francijas, Itālijas un Spānijas pārstāvji likuši noprast, ka viņu valstis tarifus atbalstīs. Tajās dzīvo aptuveni 40% no visiem ES iedzīvotājiem un šīs valstis, protams, ir ļoti ietekmīgas. Spānijas ekonomikas ministrija savā paziņojumā teikusi, ka blokam ir jāaizstāv savas un savu uzņēmumu intereses.

Avots kursors.lv

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766